Piaseczno – przebudowa al. Polskiego Państwa Podziemnego i ulicy Pod Bateriami
Autobusy linii 727, L-2, L12, L13, L17, L19, L32 i L52 – od 15 czerwca do odwołania – jeżdżą trasami zmienionymi. Kursowanie autobusów linii L-5 zostało zawieszone.
W Piasecznie trwa przebudowa al. Polskiego Państwa Podziemnego, a 15 czerwca rozpoczęły się prace na ulicy Pod Bateriami. Autobusy linii 727, L-2, L12, L13, L17, L19, L32 i L52 zostały skierowane na trasy objazdowe:
727: METRO WILANOWSKA –…– Jana Pawła II – Orężna – Leśna – Mazowiecka – Bobrowiecka – Główna – Gołkowska – … – GŁOSKÓW–SZKOŁA / CM. POŁUDNIOWY–BRAMA PŁD.
L-2, L12, L13 (kursy do Zalesia Górnego), L17 (kursy w dni powszednie): PIASECZNO (URZĄD MIASTA) –…– Dworcowa – Jana Pawła II – Orężna – Leśna – Mazowiecka – Bobrowiecka – Główna –…– ZŁOTOKŁOS / PKP ZALESIE GÓRNE / PRAŻMÓW (URZĄD GMINY) –…– Główna – Bobrowiecka – Mazowiecka – Leśna – Orężna – Jana Pawła II – Dworcowa – H. Sienkiewicza – T. Kościuszki –…– PIASECZNO (URZĄD MIASTA)
L13 (kursy do Góry Kalwarii): PIASECZNO (URZĄD MIASTA) –…– Jana Pawła II – Dworcowa – H. Sienkiewicza – T. Kościuszki – Księcia Janusza I Starego – Droga Krajowa nr 79 –…– GÓRA KALWARIA (RYNEK) –…– Droga Krajowa nr 79 – Księcia Janusza I Starego – Gerbera – H. Sienkiewicza – Dworcowa – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Gerbera –…– PIASECZNO (URZĄD MIASTA)
L17 (kursy weekendowe), L19: PRAŻMÓW (URZĄD GMINY) / PIECZYSKA – …– PKP ZALESIE GÓRNE
L32 przez Bogatki: PIASECZNO(URZĄD MIASTA) – … – Dworcowa – Jana Pawła II – Orężna – Leśna – Mazowiecka – Bobrowiecka – Główna – …. – GROCHOWA – … – Główna – Bobrowiecka – Mazowiecka – Leśna – Orężna – Jana Pawła II – Dworcowa – Sienkiewicza – Kościuszki – … – PIASECZNO(URZĄD MIASTA); przez Łbiska: PIASECZNO(URZĄD MIASTA) – … – Dworcowa – Jana Pawła II – Orężna – Leśna – Mazowiecka – Bobrowiecka – Główna – … – Szkolna – Chrobrego – Cietrzewia – Pawlaka – Słoneczników – GROCHOWA – Słoneczników – Pawlaka – Cietrzewia – Chrobrego – Szkolna – … – Główna – Bobrowiecka – Mazowiecka – Leśna – Orężna – Jana Pawła II – Dworcowa – Sienkiewicza – Kościuszki – … – URZĄD MIASTA
Od 25 czerwca zostało przywrócone kursowanie autobusów linii L52 w soboty i święta. Od tego dnia do odwołania we wszystkie dni tygodnia obowiązuje trasa:
L52: PIASECZNO (URZĄD MIASTA) – J. Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – H. Sienkiewicza – al. Polskiego Państwa Podziemnego – al. Kasztanów – Orzechowa – Modrzewiowa – al. Polskiego Państwa Podziemnego – ZALESIE DOLNE – al. Polskiego Państwa Podziemnego – H. Sienkiewicza – Dworcowa – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Gerbera – J. Kilińskiego – J. Sierakowskiego – PIASECZNO (URZĄD MIASTA).
Kursowanie linii L-5 zostało zawieszone.
Szczegóły zmian w Warszawskim Transporcie Publicznym.
Powiązania przesiadkowe pomiędzy liniami L13, L17 i L19 od 15.06.2022 r
DNI POWSZEDNIE
Linia L17
Linia L17 kursuje w obu kierunkach na trasie URZĄD GMINY (Prażmów) – URZĄD MIASTA
(Piaseczno) przez Kamionkę i Bobrowiec.
Linia L19
Linia L19 kursuje w obu kierunkach na trasie PIECZYSKA – PKP ZALESIE GÓRNE.
Informacja dla Pasażerów, których celem podróży będzie dotarcie do Piaseczna:
Po zakończeniu trasy przez autobus linii L19 na krańcu PKP ZALESIE GÓRNE, kierowca niezwłocznie
zmienia oznakowanie liniowe autobusu na linię L13 i kontynuuje trasę z Pasażerami do krańca URZĄD
MIASTA (Piaseczno) przez Kamionkę i Bobrowiec. Nie ma konieczności opuszczania pojazdu przez
Pasażerów.
Informacja dla Pasażerów, których celem podróży będzie dotarcie do gminy Prażmów (miejscowości
Ustanów, Krupia Wólka, Uwieliny itd.):
Podróż należy rozpocząć autobusem linii L13 w kierunku krańca PKP ZALESIE GÓRNE. Po zakończeniu
trasy przez autobus linii L13 na krańcu PKP ZALESIE GÓRNE, kierowca niezwłocznie zmienia
oznakowanie liniowe autobusu na linię L19 i kontynuuje trasę z Pasażerami do krańca PIECZYSKA. Nie
ma konieczności opuszczania pojazdu przez Pasażerów.
SOBOTY I DNI ŚWIĄTECZNE
Linia L17
Linia L17 kursuje w obu kierunkach na trasie URZĄD GMINY (Prażmów) – PKP ZALESIE GÓRNE przez
miejscowości Jazgarzew, Wólka Kozodawska i Jesówka.
Dla Pasażerów, których celem podróży będzie dotarcie do Piaseczna, zapewniona została przesiadka
w miejscowości Jazgarzew. Autobus linii L17 należy opuścić na przystanku GŁÓWNA 01 lub GŁÓWNA
06 i przejść na przystanek GŁÓWNA 05, gdzie będzie możliwość przesiadki do autobusu linii L13
jadącego do krańca URZĄD MIASTA (Piaseczno).
Dla Pasażerów, których celem podróży będzie dotarcie do gminy Prażmów (Piskórka, Jaroszowola
Wola, Wągrodno itd.), zapewniona została przesiadka w miejscowości Jazgarzew. Podróż należy
rozpocząć autobusem linii L13 jadącym w kierunku krańca PKP ZALESIE GÓRNE oraz opuścić pojazd
na przystanku GŁÓWNA 06, a następnie przejść na przystanek GŁÓWNA 05, gdzie będzie możliwość
przesiadki do autobusu linii L17 jadącego do krańca URZĄD GMINY (Prażmów).
Linia L19
Linia L19 kursuje w obu kierunkach na trasie PIECZYSKA – PKP ZALESIE GÓRNE.
Dla Pasażerów, których celem podróży będzie dotarcie do Piaseczna, zapewniona została przesiadka
w miejscowości Zalesie Górne. Po zakończeniu trasy przez autobus linii L19 na krańcu PKP ZALESIE
GÓRNE, należy opuścić pojazd i przejść do autobusu linii L13 odbywającego postój na tym samym
przystanku.
Dla Pasażerów, których celem podróży będzie dotarcie do gminy Prażmów (miejscowości Ustanów,
Krupia Wólka, Uwieliny itd.), zapewniona została przesiadka w miejscowości Zalesie Górne. Podróż
należy rozpocząć autobusem linii L13 jadącego w kierunku krańca PKP ZALESIE GÓRNE. Po
zakończeniu trasy przez autobus linii L13 na krańcu PKP ZALESIE GÓRNE, należy opuścić pojazd
i przejść do autobusu linii L19 odbywającego postój na tym samym przystanku.