Koncert na stadionie PGE Narodowym 20 czerwca
Zespół Guns N’ Roses zagra w poniedziałek na stadionie PGE Narodowym. Najwygodniej będzie tam dojechać i wrócić Warszawskim Transportem Publicznym.
W godz. 16.00 – 20.00 wyłączony z ruchu indywidualnego, za wyjątkiem pojazdów osób posiadających identyfikatory SK, pojazdów ZTM, taksówek oraz pojazdów jednośladowych, będzie obszar Saskiej Kępy. Autobusy będą tu kursowały swoimi podstawowymi trasami.
Sam koncert zacznie się wieczorem, ale zmiany w ruchu zostaną wprowadzane dużo wcześniej, żeby ułatwić dotarcie na stadion tysiącom fanów. Przed koncertem, od godz. 16.00, w przypadku braku możliwości przejazdu ulicami J. Zamoyskiego, Zamoście i Sokolą, autobusy linii: 102, 125 i 202 pojadą ulicami Targową i Kijowską do przystanku Dw. Wschodni (Kijowska). Ulicą Targową będą kursowały także linie 135, a 146 i 147 pojadą al. Zieleniecką. Natomiast autobusy E-1 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: most Świętokrzyski – Zajęcza – Topiel – Tamka – most Świętokrzyski.
Po koncercie, ok. godz. 22.30, w przypadku wyłączenia z ruchu mostu Józefa Poniatowskiego i Alej Jerozolimskich pomiędzy rondem gen. Ch de Gaulle’a a rondem J. Waszyngtona. (decyzję o tym podejmuje Policja), na trasy objazdowe zostaną skierowane tramwaje i autobusy. Składy linii: 7, 22 i 25 pojadą przez most Śląsko-Dąbrowski, a linie 9 i 24 zostaną podzielone na dwie części. Po stronie śródmiejskiej skończą przy pl. S. Starynkiewicza, natomiast po stronie praskiej na pętli Ratuszowa-Zoo. Autobusy linii 111, 117, 158, 166, 507, 521, N22, N24 i N72 ominą zamknięty fragment tras mostem Łazienkowskim, natomiast 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką. Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: PL. ZAWISZY – Al. Jerozolimskie – Nowy Świat – Al. Ujazdowskie – Trasa Łazienkowska – Wał Miedzeszyński – Zwycięzców – Saska – al. J. Waszyngtona – WIATRACZNA.
Najwygodniej wrócić WTP
Fanów muzyki zachęcamy do powrotu do różnych części „paradise city” komunikacją miejską. Po koncercie uruchomimy dodatkowe kursy autobusów linii 509, które dowiozą na Nowodwory (z przystanku Rondo Waszyngtona 04) i na Gocław (Rondo Waszyngtona 03).
Uruchomimy także dodatkowe kursy linii tramwajowych 3 i 26 oraz 9 na trasie zmienionej Gocławek – Ratuszowa-Zoo:
3: (w kierunku Annopola): AL.ZIELNIECKA 05 – Targowa – … – ANNOPOL;
26: (w kierunku Piasków): AL.ZIELNIECKA 05 – Targowa – … – PIASKI;
9: GOCŁAWEK – … – al. Waszyngtona – al. Zieleniecka – Targowa – Ratuszowa – Jagiellońska – RATUSZOWA-ZOO.
Szczegóły zmian w Warszawskim Transporcie Publicznym.
Szczegóły zmian w ruchu drogowym.