Linia tramwajowa T – Warszawski Transport Publiczny

Linia tramwajowa T

Przejażdżka linią T jest doskonałym pomysłem na wakacyjny weekend. Zabytkowe tramwaje zapewniają dojazd do wielu stołecznych miejsc, w których można spędzić czas korzystając z atrakcyjnej wakacyjnej oferty.

Zabytkowa linia T po raz pierwszy została uruchomiona w 1996 roku z okazji 400-lecia stołeczności Warszawy. Tramwaje zaczynały trasę na placu Narutowicza, na Pragę dojeżdżały mostem  Poniatowskiego i wracały na Ochotę mostem Śląsko-Dąbrowskim oraz ulicami Marszałkowską i Filtrową. Początki nie należały jednak do łatwych. W zabytkowym tramwaju tuż przed wjazdem na most doszło do zwarcia instalacji. Wagon nie mógł jechać dalej. Spięto go z liniowym składem linii 22 i zepchnięto na pętlę Wiatraczna. Ostatecznie wagon z 1908 roku został zastąpiony nowszym.

W tym roku linię T obsługują wagony szybkobieżne, typu 105Na, tzw. „akwaria” oraz 13N, zwane „parówkami”.

Trasa

Tramwaje linii turystycznej „T” kursują na trasie: METRO MARYMONT – Słowackiego – Mickiewicza – Międzyparkowa – most Gdański – Ratuszowa – al. „Solidarności” – Wolska – Skierniewicka – Kasprzaka – Prosta – al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – Nowowiejska – Marszałkowska – Andersa – Mickiewicza – Słowackiego – METRO MARYMONT

Tramwajami można dojechać m.in. do: Miejskiego Ogrodu Zoologicznego, Starego Miasta, Muzeum Powstania Warszawskiego, Dw. Centralnego, Pałacu Kultury i Nauki i Ogrodu Saskiego.

schemat warszawskich linii turystycznych w roku 2020

Rozkład jazdy

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się w zakładce rozkłady jazdy. Tramwaje kursują w weekendy od 4 lipca do 30 sierpnia.

Ceny biletów

W tramwajach kursujących na linii T obowiązuje standardowa taryfa ZTM.

Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami

Uwaga! Linię obsługują tramwaje wysokopodłogowe bez obsługi konduktorskiej.