Czasowa zmiana trasy linii L48 w Sulejówku – Warszawski Transport Publiczny

Zmiana obowiązuje od 12 listopada 2019 (wtorek)

Czasowa zmiana trasy linii L48 w Sulejówku

Ostatnia aktualizacja 15 lutego 2021

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu przebudowy ul. Dworcowej w Sulejówku, a tym samym zamknięciem jej dla ruchu kołowego na odcinku Grabskiego – Szkolna, od dnia 12.11.2019 r. od początku kursowania, linia autobusowa L48 zostaje – od skrzyżowania ulic Sobieskiego/Kościuszki/Paderewskiego – skierowana (w obu kierunkach) trasą objazdową przebiegającą bezpośrednio ul. Sobieskiego (z pominięciem ciągu ulic Paderewskiego – Grabskiego – Dworcowa – Żeromskiego).

Wobec powyższego zawiesza się funkcjonowanie przystanków autobusowych:

• KOŚCIUSZKI 02,
  • PKP SULEJÓWEK 01 i 02,
  • BOGUSŁAWSKIEGO 01 i 02,
  • MONIUSZKI 01 i 02,
  • GRABSKIEGO 01.

W zamian uruchamia się autobusowe przystanki zastępcze:

• KOŚCIUSZKI 52, zlokalizowany na tymczasowym wypłytowaniu przy ul. Sobieskiego za skrzyżowaniem z ul. Kościuszki w kierunku ul. Okulickiego, obowiązujący jako warunkowy dla linii autobusowej L48.
  • MONIUSZKI 52, zlokalizowany na tymczasowym wypłytowaniu przy ul. Sobieskiego przed skrzyżowaniem z ul. Żeromskiego jadąc od strony ul. Iwaszkiewicza, obowiązujący jako warunkowy dla linii autobusowej L48.
  • MONIUSZKI 51, zlokalizowany na chodniku przy ul. Sobieskiego za skrzyżowaniem z ul. Iwaszkiewicza w kierunku ul. Baczyńskiego, obowiązujący jako warunkowy dla linii autobusowej L48.

Linia autobusowa L48 kursować będzie na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.