Czasowa zmiana trasy linii L37 – Warszawski Transport Publiczny

Zmiana obowiązuje od 24 lutego 2020 (poniedziałek)

Czasowa zmiana trasy linii L37

Ostatnia aktualizacja 20 lutego 2020

W związku z przebudową drogi powiatowej 4314W Leśniakowizna – Turów w gminie Wołomin od dnia 24.02.2020 r. (poniedziałek) od początku kursowania linii dziennych do odwołania autobusy linii L37 zostają skierowane na trasę objazdową w obu kierunkach:

W kursach podstawowych:
TURÓW–Dąbrowskiego – Hallera (powrót: Hallera – Nadarzyńska – Poniatowskiego – Dąbrowskiego) – Ossów: Matarewicza – Grabiczna – Kobyłka: Bohaterów Ossowa – Nadarzyńska – Ręczajska – Wołomińska – Wołomin: al. Armii Krajowej – Okopowa – Gdyńska – zawrotka na pętli SZPITAL POWIATOWY – Okopowa – Gdyńska – Sasina – al. Armii Krajowej – Krótka – Kobyłkowska – Sasina – Przejazd – Legionów – Wileńska – al. Niepodległości – Stare Lipiny: al. Niepodległości – Majdan: Watykańska – Kasprzykiewicza – Leśniakowizna: Kasprzykiewicza – zawrotka na parkingu zespołu szkolno-przedszkolnego w Leśniakowiźnie – Kasprzykiewicza – LEŚNIAKOWIZNA.

W kursach z podjazdem do przystanków MOSTÓWKA i CIĘCIWA:
TURÓW–Dąbrowskiego – Hallera (powrót: Hallera – Nadarzyńska – Poniatowskiego – Dąbrowskiego) – Ossów: Matarewicza – Grabiczna – Kobyłka: Bohaterów Ossowa – Nadarzyńska – Ręczajska – Wołomińska – Wołomin: al. Armii Krajowej – Okopowa – Gdyńska – zawrotka na pętli SZPITAL POWIATOWY – Okopowa – Gdyńska – Sasina – al. Armii Krajowej – Krótka – Kobyłkowska – Sasina – Przejazd – Legionów – Wileńska – al. Niepodległości – Stare Lipiny: al. Niepodległości – Majdan: Watykańska – Mińska – Mostówka: droga lokalna w Mostówce – zawrotka w Mostówce – droga lokalna w Mostówce – Majdan: Mińska – Wyszyńskiego – Cięciwa: Wyszyńskiego – zawrotka w Cięciwie – Wyszyńskiego – Majdan: Wyszyńskiego – Kasprzykiewicza – Leśniakowizna: Kasprzykiewicza – zawrotka na parkingu zespołu szkolno-przedszkolnego w Leśniakowiźnie – Kasprzykiewicza – LEŚNIAKOWIZNA.

Zmianie ulega charakter przystanku LEŚNIAKOWIZNA 01 z warunkowego na krańcowy.

Zmianie ulega charakter przystanku SZPITAL POWIATOWY 01 z krańcowego na przelotowy w kierunku krańca LEŚNIAKOWIZNA.

W zespole SZPITAL POWIATOWY w kierunku krańca TURÓW jako przelotowy obowiązywał będzie przystanek SZPITAL POWIATOWY 02 (jako stały).

Zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków:

• OSSÓW-SZKOŁA 01;
  • OSSÓW-KRZYŻ 01 i 02;
  • KRYMSKA 01 i 02;
  • LEŚNIAKOWIZNA II 01 i 02;
  • LEŚNIAKOWIZNA 02.

Uruchomiony zostaje przystanek zastępczy OSSÓW-SZKOŁA 51 zlokalizowany w zatoce przy ul. Grabicznej za skrzyżowaniem z ul. Matarewicza w kierunku ul. Bohaterów Ossowa obowiązujący jako warunkowy (na żądanie) dla linii L37 w kierunku krańca LEŚNIAKOWIZNA.

Kursowanie linii będzie odbywać się na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.