Odtwarzanie nawierzchni jezdni ulicy L. Berensona – etap II – Warszawski Transport Publiczny

132, 152, 160, 204, 234, 527

Zmiana obowiązuje 19 września 2020 (sobota)

Odtwarzanie nawierzchni jezdni ulicy L. Berensona – etap II

Ostatnia aktualizacja 18 września 2020

W związku z odtwarzaniem po budowie kanalizacji nawierzchni południowej części jezdni ulicy L. Berensona na odcinku pomiędzy ulicami Olsztyńską a Kąty Grodziskie wraz ze skrzyżowaniem ulicy L. Berensona z ulicą Skarbka z Gór, a co za tym idzie wprowadzeniem jednego kierunku ruchu w ulicy L. Berensona i wyłączeniem wlotu ulicy Skarbka z Gór w ulicę L. Berensona, tylko w dniu 19 września 2020 r. (sobota) od początku do końca kursowania linii dziennych wprowadzone zostają następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Linia 132 zostaje skierowana na trasę objazdową tylko w kierunku krańca GRODZISK:
METRO MARYMONT –… – Ostródzka – L. Berensona – Olsztyńska – Ostródzka – Zdziarska
– Kąty Grodziskie
 – L. Berensona –… – GRODZISK

Linia 152 zostaje skierowana na trasę objazdową:
w kierunku krańca OS. DERBY:
TARCHOMIN –… – M. Hemara – Ostródzka (prosto)  Astrowa – Skarbka z Gór – OS. DERBY
w kierunku krańca TARCHOMIN:
OS. DERBY – Skarbka z Gór  Astrowa – Ostródzka – L. Berensona – Olsztyńska – … – TARCHOMIN.

Linia 160 zostaje skierowana na trasę skróconą w obu kierunkach:
DW. CENTRALNY –… – Trocka – METRO TROCKA.

Linia 204 zostaje skierowana na trasę objazdową w obu kierunkach:
OS. DERBY – Skarbka z Gór – Astrowa – Ostródzka – Juranda ze Spychowa –… – PKP PRAGA.

Linia 234 zostaje skierowana na trasę objazdową tylko w kierunku krańca AUGUSTÓW:
ŻERAŃ WSCHODNI –… – Ostródzka – L. Berensona – Olsztyńska – Ostródzka – Zdziarska
– S. Chudoby – AUGUSTÓW.

Linia 527 zostaje skierowana na trasę zmienioną w obu kierunkach:
METRO TROCKA – Trocka – Pratulińska – Handlowa – Myszkowska – Barkocińska – M. Ossowskiego – Kołowa – św. Wincentego – Głębocka – Jesiennych Liści – Skarbka z Gór – Astrowa – Ostródzka – L. Berensona – Olsztyńska – BERENSONA-KANAŁ,
powrót: BERENSONA-KANAŁ – Olsztyńska – Ostródzka – Astrowa – Skarbka z Gór – Jesiennych Liści – Głębocka – św. Wincentego – Kołowa – M. Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Handlowa – Pratulińska – Trocka – METRO TROCKA.

Zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków:

• GRODZISK 06;
  • SKARBKA Z GÓR 01 i 03;
  • OS. DERBY VI 01 i 02;
  • OS. DERBY III 01 i 02.

Wznowieniu ulega funkcjonowanie przystanku BERENSONA 03 zlokalizowanego przy ulicy L. Berensona za skrzyżowaniem z ulicą Ostródzką w kierunku ulicy Olsztyńskiej. Przystanek obowiązywał będzie jako stały dla linii: 132152234 i 527.

Przystanek BERENSONA-KANAŁ 01 przy ulicy Olsztyńskiej dla linii 132 i 234 obowiązywał będzie jako przelotowy w obu kierunkach, natomiast dla linii 527 jako krańcowy.

W zespole przystankowym METRO TROCKA:

• dla linii 160 jako przelotowy w kierunku krańca METRO TROCKA obowiązywał będzie przystanek METRO TROCKA 02, natomiast jako krańcowy METRO TROCKA 10 (na peronie wspólnym z linią 738);
  • dla linii 527 jako przelotowy w kierunku krańca METRO TROCKA obowiązywał będzie przystanek METRO TROCKA 02, natomiast jako krańcowy METRO TROCKA 13 (na peronie wspólnym z linią 140).

Kursowanie linii 132, 152, 160, 204, 234 i 527 odbywać się będzie według specjalnych rozkładów jazdy.