Kontynuacja prac modernizacyjnych stacji Warszawa Zachodnia – Warszawski Transport Publiczny

kolej
S1, S2, S3

Zmiana obowiązuje od 14 marca 2021 (niedziela)

Kontynuacja prac modernizacyjnych stacji Warszawa Zachodnia

Ostatnia aktualizacja 1 kwietnia 2021

W związku z kontynuacją prac modernizacyjnych o zwiększonym zakresie zleconych przez zarządcę infrastruktury PKP PLK S.A. w stacji Warszawa Zachodnia, a także dalszymi pracami przy budowie przystanku osobowego Warszawa Targówek, w terminie od 14 marca 2021 roku wystąpią utrudnienia  w kursowaniu pociągów  SKM i  wybranych pociągów KM.

W związku z powyższym:

  • pociągi linii S3 zostaną skrócone do relacji Radzymin/Wieliszew/Legionowo Piaski – Warszawa Gdańska – Warszawa Zachodnia Peron 8, tym samym nie będą kursowały na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Lotnisko Chopina. Przejazd na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Lotnisko Chopina będzie możliwy pociągami SKM linii S2 i Kolei Mazowieckich linii RL.
  • niektóre pociągi linii S1 i S2 w kierunku wschodnim, będą kursowały przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo wybrane pociągi linii S1 zostaną skrócone do relacji Otwock – Warszawa Śródmieście – Warszaw Zachodnia, a więc nie będą kursowały na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków (w obu kierunkach).

W związku z powyższym od 14 marca 2021 r. wprowadza się wzajemne honorowanie biletów.

Honorowania biletów

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” będą honorowane w obu kierunkach w pociągach KM:

  • na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia
  • na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8 (przez Warszawę Gdańską)
  • linii lotniskowych RL, na odcinku Legionowo – Warszawa Lotnisko Chopina przez Warszawę Centralną/Warszawę Śródmieście
  • na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków
  • na odcinku Warszawa Zachodnia  – Warszawa Główna.

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np.  14.03. godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w obu kierunkach w pociągach SKM:

  • linii S2 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Lotnisko Chopina
  • linii S9 i S3 na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia peron 8
  • linii S1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków.

Przepraszamy za utrudnienia.


Inne zmiany dla linii: