Zakończenie przebudowy drogi powiatowej 4312W Zagościniec – Helenów w gminie Wołomin – Warszawski Transport Publiczny

Zmiana obowiązuje od 8 września 2021 (środa)

Ostatnia aktualizacja 7 września 2021

W związku z zakończeniem przebudowy drogi powiatowej 4312W Zagościniec – Helenów w gminie Wołomin od dnia 8 września 2021 r. (środa) przywrócona zostaje stała trasa linii L36 przebiegająca przez miejscowości Helenów i Zagościniec.

Wznowieniu w dotychczasowych lokalizacjach ulega funkcjonowanie przystanków:

• CZARNA 01 i 02
  • HELENÓW 02
  • TRAMWAJOWA 01 i 02
  • ZAGOŚCINIEC-SZKOŁA 01

Wznowieniu w nowych lokalizacjach ulega funkcjonowanie przystanków:

• HELENÓW 01 zlokalizowany w zatoce przy ulicy 100-lecia w Helenowie za skrzyżowaniem z ulicą Boryny w kierunku Zagościńca, około 300m za dotychczasową lokalizacją. Przystanek obowiązywał będzie jako warunkowy dla linii L36 w kierunku krańca PKP ZAGOŚCINIEC.
  • ZAGOŚCINIEC-SZKOŁA 02 zlokalizowany w zatoce przy ulicy 100-lecia za rondem ks. S. Zycha w kierunku Helenowa, około 100m przed dotychczasową lokalizacją. Przystanek obowiązywał będzie jako warunkowy dla linii L36 w kierunku krańca SOKOLA (Wołomin).

Likwidacji ulegają przystanki zastępcze:

• CZARNA 51 i 52
  • ŁUKASIEWICZA 51 i 52
  • ZAGOŚCINIEC-SZKOŁA 51 i 52

Uruchomiony zostaje przystanek KOCHANOWSKIEGO 02 zlokalizowany w miejscowości Czarna, w zatoce przy ulicy Radzymińskiej za skrzyżowaniem z ulicą J. Kochanowskiego w kierunku ulicy W. Witosa. Przystanek obowiązywał będzie jako warunkowy dla linii L36 w kierunku krańca PKP ZAGOŚCINIEC.

Kursowanie linii będzie odbywać się na podstawie zaktualizowanego rozkładu jazdy.