Zmiana obowiązuje od 1 grudnia 2021 (środa)
Stała zmiana trasy linii L19
W uzupełnieniu do poniższych postanowień informuje się, że:
- przystanek AKACJOWA 02 (dotychczasowy 01) zmienia charakter z krańcowego na warunkowy
- od dnia 1.12.2021 r. nie uruchamia się przystanku KLONOWA 01
***
Na wniosek Urzędu Gminy Prażmów i Urzędu Gminy Chynów, od dnia 1.12.2021 r. od początku kursowania linii dziennych wprowadzone zostaną następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:
L19
skierowanie na nową trasę stałą:
w kierunku krańca PIECZYSKA:
Piaseczno: URZĄD MIASTA – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Kościuszki – Sienkiewicza – Aleja Polskiego Państwa Podziemnego – Pod Bateriami – Dworska – Wólka Kozodawska: Dworska – Źródlana – Jesówka: Źródlana – Zalesie Górne: Pionierów – Wiekowej Sosny – Parkowa – Ustanów: Główna – Parkowa – Długa – Jeziórko: Kasztanowa – Główna – Krupia Wólka: Górna – Główna – Uwieliny: Główna – Dębowa – Gabryelin: Dębowa – Akacjowa – Ławki: Zielonych Sosen – Biały Ług: Zielonych Sosen – Różana – Wągrodno: Słoneczna – Nowe Wągrodno: Główna – Wągrodno: Główna – Nowe Wągodno: Główna – Chosna: Ogrodowa – Wola Wągrodzka: Ogrodowa – Kasztanowa – Modrzewiowa – Zadębie: droga przez Zadębie do Pieczysk – Pieczyska: droga przez Pieczyska – PIECZYSKA
w kierunku krańca ZGODA:
PIECZYSKA – droga przez Pieczyska do Zadębia – Zadębie: droga przez Zadębie do Woli Wągrodzkiej – Wola Wągrodzka: Modrzewiowa – Kasztanowa – Ogrodowa – Chosna: Ogrodowa – Nowe Wągrodno: Główna – Wągrodno: Główna – Nowe Wągrodno: Główna – Wągrodno: Słoneczna – Biały Ług: Różana – Zielonych Sosen – Ławki: Zielonych Sosen – Gabryelin: Akacjowa – Dębowa – Uwieliny: Dębowa – Główna – Krupia Wólka: Główna – Górna – Jeziórko: Główna – Kasztanowa – Ustanów: Długa – Parkowa – Główna – Zalesie Górne: Parkowa – Wiekowej Sosny – Pionierów – Jesówka: Źródlana – Wólka Kozodawska: Źródlana – Dworska – Piaseczno: Dworska – Pod Bateriami – Aleja Polskiego Państwa Podziemnego – Sienkiewicza – Wojska Polskiego – Jana Pawła II – Chyliczkowska – Zgoda – ZGODA
Wznawia się funkcjonowanie przystanków:
- JARZĘBINOWA 01 i 02;
- ZADĘBIE 01 i 02;
- PIECZYSKA 01.
Zmianie ulega numeracja przystanków:
- NOWINEK 01 > 02;
- NOWINEK 02 > 01;
- PARKOWA 01 > 03;
- SŁONECZNA 03 > 01;
- SŁONECZNA 04 > 03;
- DĘBOWA 01 > 03;
- BABIEGO LATA 01 > 02;
- MODRZEWIOWA 01 > 02;
- AKACJOWA 01 > 02;
- POLNA 01 > 02;
- ZADĘBIE 01 > 02;
- ZADĘBIE 02 > 01.
Przystanek SŁONECZNA 54 zmienia numer na 02 i zostaje utrzymany jako obowiązujący w stałej organizacji ruchu.
Przystanek PARKOWA 51 zmienia numer na 01 i zostaje utrzymany jako obowiązujący w stałej organizacji ruchu.
Uruchamia się funkcjonowanie przystanków:
- DĘBOWA 01 zlokalizowanego na ulicy Głównej przed skrzyżowaniem z ulicą Dębową w miejscowości Uwieliny, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L19 w kierunku krańca PIECZYSKA;
- MODRZEWIOWA 01 zlokalizowanego na ulicy Dębowej za skrzyżowaniem z ulicą Modrzewiową w miejscowości Gabryelin, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L19 w kierunku krańca PIECZYSKA;
- AKACJOWA 01 zlokalizowanego na ulicy Dębowej za skrzyżowaniem z ulicą Leśną w miejscowości Gabryelin, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L19 w kierunku krańca PIECZYSKA;
KLONOWA 01 zlokalizowanego na ulicy Akacjowej za skrzyżowaniem z ulicą Jarzębinową w miejscowości Gabryelin, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L19 w kierunku krańca PIECZYSKA;- KLONOWA 02 zlokalizowanego na ulicy Akacjowej za skrzyżowaniem z ulicą Klonową w miejscowości Gabryelin, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L19 w kierunku krańca ZGODA;
- POLNA 01 zlokalizowanego na ulicy Zielonych Sosen za skrzyżowaniem z ulicą Polną w miejscowości Ławki, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L19 w kierunku krańca PIECZYSKA;
- ŁAWKI 02 zlokalizowanego na ulicy Zielonych Sosen za skrzyżowaniem z ulicą Zagórną w miejscowości Biały Ług, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L19 w kierunku krańca PIECZYSKA;
- BIAŁY ŁUG 02 zlokalizowanego na ulicy Różanej za skrzyżowaniem z ulicą Bzów w miejscowości Biały Ług, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L19 w kierunku krańca PIECZYSKA;
- GŁÓWNA 03 zlokalizowanego na ulicy Głównej za skrzyżowaniem z ulicą Słoneczną w miejscowości Wągrodno, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L19 w kierunku krańca PIECZYSKA;
- NOWE WĄGRODNO 01 zlokalizowanego na ulicy Głównej naprzeciwko posesji nr 37 w miejscowości Nowe Wągrodno, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii L19 w kierunku krańca PIECZYSKA.
Zawiesza się funkcjonowanie przystanku DĘBOWA 03 (dotychczasowy 01).
Jednocześnie dla linii L19 do odwołania obowiązuje trasa zmieniona wprowadzona w związku z zamknięciem ul. Kasztanowej w miejscowości Jeziórko.
Od dnia 1.12.2021 r. linia L19 będzie kursowała na podstawie nowego, specjalnego rozkładu jazdy.
Inne zmiany dla linii: