Przebudowa skrzyżowania ul. Zdziarskiej i G. Verdiego – Warszawski Transport Publiczny

134, 234, 256

Zmiana obowiązuje od 21 kwietnia 2022 (czwartek) do 25 kwietnia 2022 (poniedziałek)

Przebudowa skrzyżowania ul. Zdziarskiej i G. Verdiego

Ostatnia aktualizacja 10 listopada 2022

W związku z przebudową skrzyżowania ulic Zdziarskiej i G. Verdiego i jego całkowitym zamknięciem od dnia 21 kwietnia 2022 r. (czwartek) od początku kursowania linii dziennych do dnia 25 kwietnia 2022 r. (poniedziałek) do końca kursowania linii dziennych wprowadzone zostają poniższe zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

1. Zmiany tras.

134:
w obu kierunkach:
OLESIN – … – Ruskowy Bród – Mańkowska – Fajna – Mochtyńska – Ostródzka – Toruńska – … – METRO MARYMONT.

234:
w obu kierunkach:
AUGUSTÓW – … – Zdziarska – Ruskowy Bród – Mańkowska – Fajna – Mochtyńska – Ostródzka – Juranda ze Spychowa – … – ŻERAŃ WSCHODNI.

256:
wyłącznie w dni powszednie (21, 22 oraz 25 kwietnia 2022 r.) zostają skierowane na trasę wydłużoną:
METRO TROCKA – … – Oknicka – L. Berensona (prosto) – Kąty Grodziskie – zawrotka na rondzie u zbiegu ulic Kąty Grodziskie i Zdziarskiej – Kąty Grodziskie – ZDZIARSKA -KANAŁ.
ZDZIARSKA-KANAŁ – Kąty Grodziskie – L. Berensona – Głębocka – … – METRO TROCKA.

Dodatkowo w wyżej wymienione dni powszednie w ramowych godzinach 7-18 na trasie linii 256 funkcjonować będą kursy wariantowe w obu kierunkach z podjazdem do przystanku ZAUŁEK-SZKOŁA 02:
METRO TROCKA – … – Zaułek – ZAUŁEK-SZKOŁA 02 – zawrotka – Zaułek – L. Berensona (w prawo) – Kąty Grodziskie – zawrotka na rondzie u zbiegu ulic Kąty Grodziskie i Zdziarskiej – Kąty Grodziskie – ZDZIARSKA-KANAŁ.
ZDZIARSKA-KANAŁ – Kąty Grodziskie – L. Berensona – Zaułek – ZAUŁEK-SZKOŁA 02 – zawrotka – Zaułek – L. Berensona (w lewo) – … – METRO TROCKA.

W dni świąteczne tj. 23 i 24 kwietnia 2022 r. uruchomione zostaje funkcjonowanie linii 256 na trasie skróconej:
ZDZIARSKA-KANAŁ – Kąty Grodziskie – L. Berensona – Głębocka – GRODZISK [01] (dla wysiadających).
GRODZISK [03] (dla wsiadających) – L. Berensona – Kąty Grodziskie – zawrotka na rondzie u zbiegu ulic Kąty Grodziskie i Zdziarskiej – Kąty Grodziskie – ZDZIARSKA-KANAŁ.

2. Zmiany przystankowe.

Zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanku ZDZIARSKA 01.

Przystanek ZDZIARSKA-KANAŁ 02 funkcjonował będzie jako krańcowy dla linii 256.

Przystanek ZAUŁEK-SZKOŁA 02 funkcjonował będzie jako stały w obu kierunkach dla linii 256 wyłącznie w dni powszednie w kursach wariantowych z podjazdem do tego przystanku.

Przystanek GRODZISK 01 funkcjonował będzie jako „dla wysiadających” dla kursów skróconych linii 256 w dni świąteczne.

Przystanek GRODZISK 03 funkcjonował będzie jako „dla wsiadających” dla kursów skróconych linii 256 w dni świąteczne.

Kursowanie linii 134, 234 i 256 odbywać się będzie według specjalnych rozkładów jazdy.