Przebudowa ulic Puławskiej i Kościuszki w Piasecznie – Warszawski Transport Publiczny

727, L-2, L-5, L12, L13, L17, L19, L23, L24, L25, L32, L39, L52

Zmiana obowiązuje od 21 maja 2022 (sobota)

Przebudowa ulic Puławskiej i Kościuszki w Piasecznie

Ostatnia aktualizacja 14 listopada 2022

W związku z przebudową ulic Puławskiej i Kościuszki w centrum Piaseczna oraz ich zamknięciem dla ruchu kołowego na odcinku od skrzyżowania z ulicami Jana Pawła II i Chyliczkowską do skweru imienia Stefana Kisielewskiego „Kisiela”, od dnia 21.05.2022 r. do odwołania wprowadzone zostaną zmiany w układzie komunikacyjnym. Poniższe linie zostaną skierowane na trasy zmienione.

tylko w kierunku krańców GŁOSKÓW-SZKOŁA / GŁOSKÓW-SZKOŁA PRZEZ BĄKÓWKĘ I ROBERCIN / WŁADYSŁAWÓW / CM.POŁUDNIOWY-BRAMA PŁD.:
METRO WILANOWSKA – al. Wilanowska – Puławska – Okulickiego – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – … – GŁOSKÓW-SZKOŁA / GŁOSKÓW-SZKOŁA PRZEZ BĄKÓWKĘ I ROBERCIN / WŁADYSŁAWÓW / CM.POŁUDNIOWY-BRAMA PŁD.

L-2
tylko w kierunku krańca ZŁOTOKŁOS:
URZĄD MIASTA – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Jana Pawła II –Wojska Polskiego – Sienkiewicza – … – ZŁOTOKŁOS

L-5
tylko w kierunku krańca BOBROWIEC:

tylko w kierunku krańca ZŁOTOKŁOS:
URZĄD MIASTA – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – … – ZŁOTOKŁOS / POD SZCZAKI

tylko w kierunku krańców PKP ZALESIE GÓRNE / RYNEK (Góra Kalwaria):
URZĄD MIASTA – Sierakowskiego – Warszawska – Młynarska – Puławska – Jana Pawła II – Wojska Polskiego – Sienkiewicza – … – PKP ZALESIE GÓRNE / RYNEK

tylko w kierunku krańca URZĄD GMINY (Prażmów):

tylko w kierunku krańca PIECZYSKA:

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

• URZĄD MIASTA 01
  • KOLEJKA PIASECZYŃSKA 01

Uruchamia się przystanek KOLEJKA PIASECZYŃSKA 51 zlokalizowany na ulicy Sienkiewicza pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Kniaziewicza a skrzyżowaniem z ulicą Bema. Będzie on obowiązywał jako stały dla linii 727 w kierunku GŁOSKÓW-SZKOŁA / GŁOSKÓW-SZKOŁA PRZEZ BĄKÓWKĘ I ROBERCIN / WŁADYSŁAWÓW / CM.POŁUDNIOWY-BRAMA PŁD. oraz jako warunkowy dla linii:

• L-2 w kierunku krańca ZŁOTOKŁOS
  • L-5 w kierunku krańca BOBROWIEC
  • L12 w kierunku krańca ZŁOTOKŁOS
  • L13 w kierunku krańców PKP ZALESIE GÓRNE i RYNEK (Góra Kalwaria)
  • L17 w kierunku krańca URZĄD GMINY (Prażmów)
  • L19 w kierunku krańca PIECZYSKA
  • L23 w kierunku krańca ZGODA (tymczasowo obowiązuje kraniec URZĄD MIASTA)
  • L24 w kierunku krańca ZGODA (tymczasowo obowiązuje kraniec URZĄD MIASTA)
  • L25 w kierunku krańca ZGODA (tymczasowo obowiązuje kraniec URZĄD MIASTA)
  • L32 w kierunku krańca GROCHOWA
  • L39 w kierunku krańca PKP JEZIORKI
  • L52 w kierunku krańca GROCHOWA

Od dnia 21.05.2022 r. linie 727, L-2, L-5, L12, L13, L17 i L19 będą kursowały na podstawie nowych, specjalnych rozkładów jazdy, a linie L23, L24, L25, L32, L39 i L52 na podstawie zaktualizowanych, specjalnych rozkładów jazdy.