Organizacja ruchu pociągów w Warszawskim Węźle Kolejowym – Warszawski Transport Publiczny

kolej
R1, S1, S10, S2, S20

Zmiana obowiązuje od 12 marca 2023 (niedziela) do 10 czerwca 2023 (sobota)

Organizacja ruchu pociągów w Warszawskim Węźle Kolejowym

Ostatnia aktualizacja 27 marca 2023

AKTUALIZACJA 10.03

Kursy skrócone linii S2 otrzymały oznaczenie S20.

W dniu 12 marca wchodzi w życie II cykl rocznego rozkładu jazdy pociągów.

W związku z prowadzoną przebudową dworca Warszawa Zachodnia, w dniach 12 marca – 10 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pociągów SKM.

S1

Około połowy pociągów kursować będzie w skróconej relacji Otwock – Warszawa Wschodnia. Częstotliwość kursowania pociągów na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków wyniesie co 60-70 minut.

Ostatni pociąg SKM z Pruszkowa odjedzie o godzinie 22:15.

Ostatni pociąg SKM do Pruszkowa przyjedzie o godzinie 22:50.

S10

Uruchomiona zostaje linia, której celem jest uzupełnienie linii S1. Kursować będzie na trasie Otwock – Warszawa Aleje Jerozolimskie (przez Warszawę Śródmieście).

Koleje Mazowieckie – linia R1

Ze względu na prowadzenie ruchu po jednym torze ograniczona zostaje liczba pociągów. Mogą wystąpić luki w rozkładzie pomiędzy poszczególnymi kursami:

• do 20 minut w godzinach szczytu
  • od 20 do 40 minut poza godzinami szczytu

S2

Pociągi nie będą dojeżdżały do Lotniska Chopina. Kursować będą wyłącznie na odcinku Sulejówek Miłosna – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Częstotliwość kursowania linii zostaje ograniczona.

S20

Uruchomiona zostaje linia, która stanowić będzie uzupełnienie linii S2. Będzie ona kursować na trasach:

• Sulejówek Miłosna – Warszawa Wschodnia
  • Sulejówek Miłosna – Warszawa Centralna

Honorowanie biletów

Wykaz czasowych wzajemnych honorowań biletów