Newsy – Warszawski Transport Publiczny

Śledź newsy
22 września podróżujemy bezpłatnie

W środę, 22 września przypada Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia nie trzeba kasować biletów w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego. Bez opłat będzie można podróżować także pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Konkurs „Jesienne biletobranie” trwa – aktualizowane

We wrześniu i październiku mamy dla naszych pasażerów przyjemną niespodziankę.
Już 16 września ruszyło „Jesienne biletobranie”, w którym do zgarnięcia jest co najmniej 315 biletów 30-dniowych.
Listy zwycięskich Kart będą sukcesywnie publikowane w tej aktualności.

Następne powakacyjne zmiany rozkładów

Od 27 września ponownie zmienią się rozkłady jazdy pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego – tramwaje i metro wrócą do swoich podstawowych częstotliwości kursowania. Od 2 października częściej pojadą autobusy.

30 września 2021 r. kończą się uprawnienia Karty Ucznia dla dzieci z klas 4-7

Warszawscy uczniowie ze szkół podstawowych bezpłatnie podróżują Warszawskim Transportem Publicznym z Kartą Ucznia. Można już składać wnioski o wydanie kart dla uczniów pierwszych klas a także o przedłużenie ich ważności dla uczniów klas 4-7.

Ciepłownicy na ulicy Topiel

Od soboty, 18 września na ulicy Topiel będą pracowali ciepłownicy. Autobusy linii 162 zmienią trasę.

Trasa do Winnicy gotowa

Tramwaje ruszają po nowo zbudowanych torach do osiedla Winnica. Mieszkańcy szybciej dojadą do centrum i do stacji metra – od soboty 4 września będą tu kursowały linie 2 i 17 oraz autobusy 509.

POP-y zapraszają przez cały dzień

Działa 19 Punktów Obsługi Pasażerów i niemal wszystkie czynne są od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:00 – 20:00. Przełom sierpnia i września, gdy kończą się wakacyjne wyjazdy a dzieci i młodzież wracają do szkół, to czas, w którym wielu mieszkańców Warszawy i okolicznych gmin chce załatwić swoje sprawy w POP-ie. W trakcie pandemii mniej […]

Koniec remontu ulicy Puławskiej w Piasecznie

Skończył się remont piaseczyńskiego odcinka ulicy Puławskiej i kursujące tu autobusy wróciły na swoje podstawowe trasy. Prace nadal trwają na Dworcowej.

Zmiany na ulicy Powstańców Śląskich

Skończył się kolejny etap budowy metra na Bemowie. Od nocy z piątku na sobotę przejezdne są obydwie jezdnie ul. Powstańców Śląskich.

Autobusy linii 103 nie dowiozą do Dworca Zachodniego

Od niedzieli, 29 sierpnia do odwołania z ostatniego przystanku linii 103 przy Dworcu Zachodnim nie można wejść na dworzec oraz dojść do al. Prymasa Tysiąclecia.