Newsy – Warszawski Transport Publiczny

Śledź newsy
Bilet Metropolitalny doładujesz w biletomacie

Od środy, 1 czerwca Bilety Metropolitalne będzie można doładować we wszystkich automatach biletowych – stacjonarnych i mobilnych. To w sumie ponad 3,2 tys. urządzeń.

Łatwiej o uprawnienia

Od 1 czerwca będzie łatwiej uzyskać uprawnienia Karty warszawianki/warszawiaka. Osoby zameldowane w Warszawie nie będą musiały przedstawiać potwierdzenia rozliczenia podatku dochodowego.

Weekendowy remont na Mokotowie

W sobotę i niedzielę, 28-29 maja tramwaje nie będą kursowały ulicą J.P. Woronicza od Puławskiej do metra Wierzbno. Trasa linii 18 zostanie skrócona, uruchomiona będzie linia 31. Autobusy linii N37 w kierunku Os. Kabaty pojadą trasą zmienioną.

Weekendowa naprawa nawierzchni jezdni w Ursusie

W weekend 28-29 maja autobusy linii 177 i 197 będą omijały ulicę K. Gierdziejewskiego między Warszawską a Balicką.

Czas na nowe Karty Ucznia

Czy Twoje dziecko jest uczniem 4 klasy szkoły podstawowej? Jeśli tak, czas wymienić jego Kartę Ucznia. Dzięki temu nadal będzie mogło bezpłatnie podróżować Warszawskim Transportem Publicznym.

Warszawskie Linie Turystyczne – sezon 2022!

W niedzielę, 1 maja wystartował tegoroczny sezon Warszawskich Linii Turystycznych, od razu z zabytkowymi tramwajami, autobusami, a nawet kolejką wąskotorową. Na Wisłę wypłynęły lubiane promy, do Serocka popłyną statek.

O WTP w języku ukraińskim

W naszym mieście jest już kilkaset tysięcy obywateli Ukrainy. Wielu z nich uciekło przed wojną w ostatnich tygodniach i mogą jeszcze nie znać języka polskiego. Dlatego przygotowaliśmy zakładkę, w której znajdą podstawowe wiadomości o działaniu WTP.

Autobusy 305 wróciły na trasę

Od poniedziałku 9 maja ponownie kursują autobusy linii 305. Z powodu kolejnego etapu prac na ulicy J. Skrzyneckiego jeżdżą objazdem.

Prace drogowe w Rembertowie

Od 5 maja autobusy linii 153, 199, 225 oraz nocnej N24 omijają zamknięty fragment ulicy I. Paderewskiego.

Krakowskie Przedmieście weekendowym deptakiem

Ulice Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat między Senatorską a Świętokrzyska zamieniają się w deptak w każdy weekend. Autobusy linii 106, 111, 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 jadą trasami objazdowymi.

MobileMS
Open Font License