Newsy – Warszawski Transport Publiczny

Śledź newsy
SKM S3 wróciła na Warszawę Centralną

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S3 od niedzieli 27 września kursują na trasie podstawowej przez Warszawę Centralną.

Mobilny POP przed WUM, SGGW i ASW

Mobilne Punkty Obsługi Pasażerów przenoszą się do szkół wyższych. Na przełomie września i października przyjedziemy do studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Akademii Sztuki Wojennej.

UWAGA! Nie zapomnij przedłużyć ważności Karty Warszawiaka

Przypominamy wszystkim o przedłużeniu ważności e-hologramu Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka do 30 września 2020 roku. Można to zrobić w biletomacie.

Autobusy nocne na ulicy  Kłobuckiej

Autobusy nocne na ulicy Kłobuckiej

Ulicą Kłobucka jeżdżą już autobusy nowej linii nocnej N86. To realizacja wniosków mieszkańców.

Autobusy linii „L” w gminie Konstancin-Jeziorna także w dni wolne

Od soboty 5 września, autobusy linii lokalnych w gminie Konstancin-Jeziorna ponownie wożą pasażerów w dni wolne od pracy.

Autobusy wróciły na Saską

Od wtorku, 1 września, można już jeździć ulicą Saską. Na swoje podstawowe trasy wróciły tu autobusy linii: 111, 123, 507, 509, N02, N22 oraz N72.

Nowe linie na Zaciszu i w Ząbkach

Od soboty 29 sierpnia jeżdżą autobusy dwóch nowych linii: 262 na Zaciszu i 245 do Ząbek. Pierwsza z nich to efekt konsultacji społecznych, a druga powstała z dotychczasowej linii 345, ale autobusy z tym numerem jeżdżą przez cały tydzień.

Zmiany na Karczunkowskiej od 29 sierpnia

Od soboty, 29 sierpnia, zmieniły się trasy autobusów jadących przez Jeziorki Południowe. Został tu wybudowany nowy wiadukt i pętla autobusowa.

Koniec wakacji w Warszawskim Transporcie Publicznym

Od wtorku, 1 września w Warszawskim Transporcie Publicznym przestaną obowiązywać wakacyjne rozkłady jazdy. Wejdą także w życie zmiany usprawniające komunikację na Białołęce, Targówku, Ursynowie i w Ząbkach.

Ósmoklasisto! Nie czekaj! Już dziś wymień bezpłatnie Kartę Ucznia na swoją pierwszą Warszawską Kartę Miejską!

Absolwenci szkół podstawowych do końca września mogą korzystać w Warszawskim Transporcie Publicznym z Karty Ucznia. Potem, jeśli chcą nadal jeździć WTP, powinni wyrobić Warszawską Kartę Miejską lub Kartę Młodego Warszawiaka. Aby uniknąć kolejek, już dziś zapraszamy do Punktów Obsługi Pasażerów.