Newsy – Warszawski Transport Publiczny

Śledź newsy
Bezpłatne podróże z Kartą Ucznia

Warszawscy uczniowie ze szkół podstawowych bezpłatnie podróżują Warszawskim Transportem Publicznym z Kartą Ucznia. Można już składać wnioski o wydanie kart dla uczniów pierwszych klas a także o przedłużenie ich ważności dla uczniów klas 4-7.

Warszawskie Linie Turystyczne 2021

W sobotę, 1 maja na ulice Warszawy wyjadą zabytkowe tramwaje i autobusy, a na Wiśle pojawią się promy. Przed nami 13. sezon Warszawskich Linii Turystycznych, który potrwa do 26 września.

Remont tramwajowy na ulicy Kawęczyńskiej i Kijowskiej

Na najbliższy weekend, 19-20 czerwca, tramwajarze zaplanowali prace remontowe na ulicy Kawęczyńskiej oraz na Kijowskiej. Nie będą jeździły tramwaje linii 7, 13 i 28. Uruchomione zostaną linie zastępcze. Tramwaje Warszawskie będą remontowały tory na ulicy Kawęczyńskiej przy skrzyżowaniu z aleją Tysiąclecia oraz na Kijowskiej przy Markowskiej. Roboty potrwają przez całą sobotę i niedzielę, 19 i […]

Przebudowa skrzyżowania ulicy Konstruktorskiej i Postępu od poniedziałku 21 czerwca

Na skrzyżowaniu ulicy Konstruktorskiej z Postępu wybudowane zostanie rondo. Od poniedziałku, 21 czerwca, zmienią się trasy kursujących tu autobusów.

Trzy dni bez linii 902

Autobusy linii 902, z powodu organizacji strefy kibica na terenie Stadionu PGE Narodowego, nie będą kursowały od 18 do 20 czerwca.

Na Bemowie autobusy wracają na trasy

Autobusy linii 112, N01 i N42 jadące w kierunku Karolina, Ursynowa Płn. i Dw. Centralnego od 17 czerwca wrócą na trasy sprzed budowy metra.

Zmiany kolejowego rozkładu jazdy od niedzieli 13 czerwca

Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, od 13 czerwca do 28 sierpnia, będą kursowały według zmienionego rozkładu jazdy.

Budujemy pętlę na ulicy J. Ostroroga – 103 na trasie objazdowej

Od wtorku, 15 czerwca autobusy linii 103, jadące w kierunku Metra Młociny, będą omijały ulicę J. Ostroroga. Pojadą ulicą Górczewską, al. Prymasa Tysiąclecia i al. Armii Krajowej.

Zmiany tras „siedemsetek” w Piasecznie

W Piasecznie oddana do użytku została nowa pętla autobusowa – od soboty 5 czerwca zmieniają się trasy autobusów linii 707, 710 i 724.

Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat w weekendy będą deptakiem

Od najbliższego długiego weekendu, w soboty i niedziele Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście będą „oddawane” pieszym i rowerzystom. Zmienią się trasy kursujących tu autobusów.