Komunikacja w Warszawie – Warszawski Transport Publiczny

Komunikacja w Warszawie

Sieć komunikacje miejskiej w Warszawie tworzą autobusy, tramwaje, metro i pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej. Dodatkowo – na podstawie biletów WTP od dobowego wzwyż – można podróżować pociągami Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej.

Warszawskim Transportem Publicznym (WTP) można szybko i wygodnie poruszać się po całym mieście oraz dojechać do wielu miejscowości sąsiadujących z Warszawą. Podróż najłatwiej zaplanować korzystając z wyszukiwarki połączeń.

Z pojazdów WTP można korzystać na podstawie biletów: czasowych (20-minutowy, jednorazowy 75-minutowy, jednorazowy 90-minutowy, grupowy 75-minutowy), krótkookresowych (dobowy, 3-dniowy, weekendowy, weekendowy grupowy) i długookresowych (30- i 90-dniowy). Bilety czasowe i krótkookresowe mają postać kartoników, a długookresowe są kodowane m.in. na Warszawskiej Karcie Miejskiej.

Bilety czasowe i krótkookresowe (oprócz tych kupionych w biletomatach zainstalowanych w pojazdach WTP) należy skasować niezwłocznie po wejściu do pojazdu lub w bramce metra. Bilety kupione w biletomatach w pojazdach są już skasowane w momencie zakupu. Bilety zakodowane na kartach trzeba aktywować poprzez zbliżenie do kasownika lub bramki metra.

Bilety WTP można kupić w automatach biletowych, wybranych kioskach i sklepach, Punktach Obsługi Pasażerów oraz za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne.

W aglomeracji warszawskiej obowiązują dwie strefy biletowe. Przy wyborze biletu należy zwrócić uwagę, czy planowana podróż ogranicza się do pierwszej czy drugiej strefy biletowej. Szczegółowe informacje o komunikacji miejskiej są dostępne pod całodobowym numerem telefonu Miejskiego Centrum Kontaktu 19115.

MobileMS
Open Font License