Zakończenie przebudowy ulicy Mazowieckiej w miejscowości Bobrowiec – Warszawski Transport Publiczny

737, 809, L-1

Zmiana obowiązuje od 14 kwietnia 2022 (czwartek)

Zakończenie przebudowy ulicy Mazowieckiej w miejscowości Bobrowiec

Ostatnia aktualizacja 12 kwietnia 2022

W związku z zakończeniem przebudowy ulicy Mazowieckiej w miejscowości Bobrowiec oraz na wniosek Urzędu Gminy Lesznowola, od dnia 14.04.2022 r. od początku kursowania linii dziennych wprowadzone zostaną następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:

przywraca się trasę podstawową w miejscowościach Bobrowiec i Wilcza Góra oraz wprowadza się nową trasę stałą w miejscowościach Nowa Wola i Lesznowola w obu kierunkach:
URSYNÓW PŁN. – … – Postępu – Krasickiego – Szkolna – Słoneczna – Postępu – Mazowiecka – Żwirowa – Wojska Polskiego – … – CM.POŁUDNIOWY-BRAMA PŁD.

likwiduje się trasę wariantową WŁADYSŁAWÓW – URSYNÓW PŁD.

L-1
przywraca się trasę podstawową w miejscowościach Bobrowiec i Wilcza Góra

Zmiany przystankowe:

Uruchamia się funkcjonowanie przystanku SZKOLNA 04 zlokalizowanego na ulicy Szkolnej za skrzyżowaniem z ulicą Słoneczną w miejscowości Lesznowola, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii 737 w kierunku krańca URSYNÓW PŁN.

Wznawia się funkcjonowanie przystanków:

• KOLONIA LESZNOWOLA 02,
  • ŻWIROWA 01.

Likwiduje się funkcjonowanie przystanków PIASZCZYSTA 51 i 52.

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

• POSTĘPU 04 w m. Nowa Wola,
  • POSTĘPU 04 w m. Kolonia Lesznowola.

Od dnia 14.04.2022 r. linie 737 i L-1 będą kursowały na podstawie nowych rozkładów jazdy.

Jednocześnie dla linii L-1 obowiązują następujące zmiany:
uruchomienie podjazdów do przystanku PODOLSZYN,
zmiany w funkcjonowaniu pętli PKP PIASECZNO.