Awaryjna naprawa torowiska w al. Solidarności – Warszawski Transport Publiczny

N11, N13, N21, N42, N61, N63, N71

Zmiana obowiązuje 14 czerwca 2024 (piątek) od 00:30 do 03:30

Awaryjna naprawa torowiska w al. Solidarności

Ostatnia aktualizacja 14 czerwca 2024

W związku z awaryjną naprawą torowiska tramwajowego na skrzyżowaniu al. Solidarności i ul. Andersa w nocy 13/14.06 (czwartek/piątek) w ramowych godz. 0:30-3:30 zostanie zamknięty tor w kierunku mostu Śląsko-Dąbrowskiego.

W związku z tym w czasie prowadzenia prac:

1. Autobusy linii N11, N13, N42, N61 i N63 zostają skierowane na trasy zmienione:

N11, N61
tylko w kierunku krańca Dw. Centralny:
od skrzyżowania al. Solidarności/ Sierakowskiego: al. Solidarności (zjazd na z trambuspasa na jezdnię główną) – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Gdańskie – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka – Kopernika – Świętokrzyska – E. Plater i dalej swoimi trasami;

N13, N63
tylko w kierunku krańców Nowodwory, Chotomów:
od skrzyżowania Marszałkowska/ Królewska: Królewska – Grzybowska – al. Jana Pawła II – rondo Zgrupowania AK „Radosław” i dalej swoimi trasami;

tylko w kierunku krańca Os. Górczewska:
od skrzyżowania Marszałkowska/ Królewska: Królewska – Grzybowska – al. Jana Pawła II – al. Solidarności i dalej swoją trasą.

Na trasie objazdowej linii N11 i N61 obowiązują jako warunkowe („na żądanie”) przystanki NOWY ZJAZD 01, DOBRA 01, BIBLIOTEKA UNIWERSYTECKA 01, ZAJĘCZA 01, TOPIEL 02 i NOWY ŚWIAT 02.

Na trasie objazdowej linii N13, N42 i N63 obowiązują jako warunkowe („na żądanie”) przystanki PL. GRZYBOWSKI 04, HALA MIROWSKA 02 i KINO FEMINA 08.
UWAGA – w zespole przystankowym KRÓLEWSKA obowiązuje przystanek KRÓLEWSKA 04.

2. Zawiesza się funkcjonowanie przystanku METRO RATUSZ-ARSENAŁ 10. Wznawia się funkcjonowanie przystanku METRO RATUSZ-ARSENAŁ 06.

Autobusy linii N21 i N71 w kierunku DW. CENTRALNY przejazd pomiędzy przystankami STARE MIASTO 02 a KINO FEMINA 07 realizują jezdnią główną al. Solidarności, obsługując przystanek METRO RATUSZ-ARSENAŁ 06. Przystanek ten obowiązuje dla ww. linii jako warunkowy („na żądanie”).

Prace nie będą miały wpływu na ruch tramwajów.