Otwarcie dla ruchu ul. Trakt Lubelski na odcinku Borowiecka – Skalnicowa – Warszawski Transport Publiczny

142, 702, N72

Zmiana obowiązuje od 12 sierpnia 2019 (poniedziałek)

Otwarcie dla ruchu ul. Trakt Lubelski na odcinku Borowiecka – Skalnicowa

Ostatnia aktualizacja 19 czerwca 2020

W związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Trakt Lubelski, skutkującym otwarciem dla ruchu przedmiotowej ulicy na odcinku od ul. Borowieckiej do ul. Skalnicowej od dnia 12.08.2019 r. od początku kursowania (linia nocna od nocy 11/12.08.2019 r.) do odwołania linie 142, 702 i N72 zostają skierowane na następujące trasy objazdowe:

142, 702
ALEKSANDRÓW/OTWOCK (ORLA) – … – Wał Miedzeszyński – Trakt LubelskiSkalnicowa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – … – WIATRACZNA

FALENICA/JÓZEFÓW (JAROSŁAWSKA) – … – Wał Miedzeszyński – Trakt LubelskiSkalnicowa – Wał Miedzeszyński – Bronowska – Trakt Lubelski – Kadetów – Wał Miedzeszyński – … – DW.CENTRALNY

W związku z powyższym przywraca się funkcjonowanie przystanków:

• ODRĘBNA 01 i 02
  • WĘDKARSKA 01 i 02
  • OŚRODEK SZKOLENIOWY 01

Przystanek OŚRODEK SZKOLENIOWY 01 zostaje przeniesiony w nową, stałą lokalizację – na ul. Trakt Lubelski, do nowo wybudowanej zatoki zlokalizowanej bezpośrednio za skrzyżowaniem z ul. Skalnicową. Przystanek obowiązywać będzie jako stały dla linii autobusowych 142 i 702 oraz jako warunkowy dla nocnej linii autobusowej N72.

Ponadto uruchamia się przystanki:

• OŚRODEK SZKOLENIOWY 53, zlokalizowany na chodniku przy ulicy Skalnicowej za skrzyżowaniem z ul. Trakt Lubelski (w kierunku ul. Heliotropów), obowiązujący jako stały dla linii autobusowych 142 i 702 oraz jako warunkowy dla nocnej linii autobusowej N72.
  • SKALNICOWA 53, zlokalizowany w zatoce przy ulicy Skalnicowej przed skrzyżowaniem z ul. Heliotropów (w kierunku ul. Wał Miedzeszyński), obowiązujący jako warunkowy dla linii autobusowych 142 i 702 oraz nocnej N72.
  • SKALNICOWA 54, zlokalizowany w zatoce przy ulicy Skalnicowej za skrzyżowaniem z ul. Heliotropów (w kierunku ul. Trakt Lubelski), obowiązujący jako warunkowy dla linii autobusowych 142 i 702 oraz nocnej N72.

Linie autobusowe 142, 702 oraz nocna N72 kursować będą na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.