Czasowa zmiana trasy linii L37 – Warszawski Transport Publiczny

Zmiana obowiązuje od 12 stycznia 2021 (wtorek)

Czasowa zmiana trasy linii L37

Ostatnia aktualizacja 14 stycznia 2022

W związku z kolejnym etapem przebudowy drogi powiatowej 4314W Leśniakowizna – Turów w gminie Wołomin i zamknięciem ciągu ulic S. Matarewicza w Ossowie i gen. J. Hallera w Turowie na odcinku od ulicy Grabicznej do ulicy Nadarzyńskiej (DW 634) oraz przywróceniem ruchu na ciągu ulicy S. Matarewicza od ulicy Grabicznej do Leśniakowizny od dnia 12 stycznia 2021 r. (wtorek) do odwołania autobusy linii L37 zostają skierowane na trasę zmienioną w obu kierunkach:

w kursach podstawowych:
SZPITAL POWIATOWY (Wołomin) – Okopowa – Gdyńska – M. Sasina – al. Armii Krajowej – Krótka – Kobyłkowska – M. Sasina (powrót: M. Sasina – Gdyńska) – Przejazd – Lipińska – Legionów – Wileńska (powrót: Wileńska – Przejazd) – al. Niepodległości (powrót: Kościelna – M. Reja) – Stare Lipiny: al. Niepodległości – Majdan: Watykańska – W. Kasprzykiewicza – Leśniakowizna: W. Kasprzykiewicza – Ossów: S. Matarewicza – Grabiczna – OSSÓW-SZKOŁA (powrót: Grabiczna – Kobyłka: Bohaterów Ossowa – zawrotka na rondzie Cudu nad Wisłą – Bohaterów Ossowa – Ossów: Grabiczna)
W kursach z podjazdem do przystanków MOSTÓWKA i CIĘCIWA:
SZPITAL POWIATOWY (Wołomin)
– Okopowa – Gdyńska – M. Sasina – al. Armii Krajowej – Krótka – Kobyłkowska – M. Sasina (powrót: M. Sasina – Gdyńska) – Przejazd – Lipińska – Legionów – Wileńska (powrót: Wileńska – Przejazd) – al. Niepodległości (powrót: Kościelna – M. Reja) – Stare Lipiny: al. Niepodległości – Majdan: Watykańska – Mińska – Mostówka: droga lokalna w Mostówce – zawrotka w Mostówce – droga lokalna w Mostówce – Majdan: Mińska – Wyszyńskiego – Cięciwa: Wyszyńskiego – zawrotka w Cięciwie – Wyszyńskiego – Majdan: Wyszyńskiego – Kasprzykiewicza – Leśniakowizna: Kasprzykiewicza – Ossów: S. Matarewicza – Grabiczna – OSSÓW-SZKOŁA (powrót: Grabiczna – Kobyłka: Bohaterów Ossowa – zawrotka na rondzie Cudu nad Wisłą – Bohaterów Ossowa – Ossów: Grabiczna)

Zmianie ulega charakter przystanku OSSÓW-SZKOŁA 51 z warunkowego na krańcowy.

Zmianie ulega charakter przystanku LEŚNIAKOWIZNA 01 z krańcowego na przelotowy w kierunku krańca SZPITAL POWIATOWY (Wołomin).

Na krańcu SZPITAL POWIATOWY (Wołomin) jako krańcowy obowiązywał będzie przystanek SZPITAL POWIATOWY 01.

Zawieszeniu ulega funkcjonowanie przystanków:

• OSSÓW-SZKOŁA 02
  • TURÓW II 01 i 02

Wznowieniu ulega funkcjonowanie przystanków:

• OSSÓW-SZKOŁA 01
  • OSSÓW-KRZYŻ 01 i 02
  • KRYMSKA 01 i 02
  • LEŚNIAKOWIZNA II 01 i 02
  • LEŚNIAKOWIZNA 02

Utrzymane zostaje funkcjonowanie przystanku zastępczego OSSÓW-SZKOŁA 51 zlokalizowanego w zatoce przy ul. Grabicznej za skrzyżowaniem z ul. Matarewicza w kierunku ul. Bohaterów Ossowa. Przystanek obowiązywał będzie jako krańcowy dla linii L37.

Kursowanie linii będzie odbywać się na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.