Zmiana organizacji ruchu na ul. Przekornej – zmiany w komunikacji – Warszawski Transport Publiczny

264, 519, 724, 742, N50

Zmiana obowiązuje od 13 maja 2021 (czwartek) 10:00

Zmiana organizacji ruchu na ul. Przekornej – zmiany w komunikacji

Ostatnia aktualizacja 25 maja 2021

W związku z przywróceniem kursowania linii 339 od dnia 24.05.2021 r. do odwołania wprowadzone zostaną  następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:

skierowanie na trasę zmienioną wyłącznie w kierunku krańca METRO WILANOWSKA:
OS.KABATY – … – Korbońskiego – Drewny – łącznik ulicy Drewny z ulicą Przyczółkową – Przyczółkowa – al. Wilanowska – METRO WILANOWSKA

Linia 339 będzie kursowała na podstawie specjalnego rozkładu jazdy.

***

W związku z budową kanalizacji sanitarnej w ulicy Przekornej oraz wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego na odcinku od ulicy Przyczółkowej do ulicy Drewny (dopuszczony będzie ruch wyłącznie w kierunku ulicy Drewny), od dnia 13.05.2021 r. od około godz. 10:00 do odwołania (na około miesiąc) wprowadza się następujące zmiany w układzie komunikacyjnym:

skierowanie na trasę zmienioną tylko w kierunku krańca KĘPA OKRZEWSKA-CMENTARZ:
WILANÓW – … – Przyczółkowa – POWSIN: Przyczółkowa – Rosochata – … – KĘPA OKRZEWSKA-CMENTARZ
UWAGA! Linia 264 w kursach skróconych do krańca PRZEKORNA będzie kursowała według poniższej trasy zmienionej:
KĘPA OKRZEWSKA-CMENTARZ – … – Rosochata – Przyczółkowa – Drewny – łącznik ulicy Drewny z ulicą Przyczółkową – Przyczółkowa – PRZEKORNA

skierowanie na trasę zmienioną tylko w kierunku krańca DW.CENTRALNY:
POWSIN-PARK KULTURY – Opieńki – Przekorna – Drewny – łącznik ulicy Drewny z ulicą Przyczółkową – Przyczółkowa – al. Wilanowska – … – DW.CENTRALNY

skierowanie na trasę zmienioną tylko w kierunku krańca GERBERA (Piaseczno):
OS.KABATY – … – Korbońskiego – Drewny – Przyczółkowa – łącznik ulicy Przyczółkowej z ulicą Drewny – Drewny – … – GERBERA

skierowanie na trasę zmienioną tylko w kierunku krańca RYNEK (Góra Kalwaria):

skierowanie na trasę zmienioną tylko w kierunku krańca METRO WILANOWSKA:
WAFLOWA – Przyczółkowa – Drewny – łącznik ulicy Drewny z ulicą Przyczółkową – Przyczółkowa – al. Wilanowska – … – METRO WILANOWSKA
UWAGA! W kursach wariantowych z krańca SKOLIMÓW linia N50 będzie kursowała według poniższej trasy zmienionej:
SKOLIMÓW – … – Warszawska – Drewny – łącznik ulicy Drewny z ulicą Przyczółkową –  Przyczółkowa – al. Wilanowska – … – METRO WILANOWSKA

Zawiesza się funkcjonowanie przystanków:

1. ANDRUTOWA 02
  2. PRZEKORNA 02

Wznawia się funkcjonowanie przystanków:

1. ANDRUTOWA 01
  2. PRZEKORNA 01
  3. KORBOŃSKIEGO 02

Uruchamia się funkcjonowanie przystanku PRZEKORNA 52 zlokalizowanego na ulicy Przyczółkowej za skrzyżowaniem z ulicą Przekorną w kierunku północnym, który będzie obowiązywał jako warunkowy na trasie linii 519 i N50 w kierunku krańców DW.CENTRALNY/METRO WILANOWSKA oraz jako krańcowy (stały) dla kursów skróconych linii 264.

Od dnia 14.05.2021 r. linie 264, 519, 724, 742 i N50 będą kursowały na podstawie specjalnych rozkładów jazdy.