Stała zmiana trasy linii L26 w Kobyłce – Warszawski Transport Publiczny

Zmiana obowiązuje od 6 września 2021 (poniedziałek)

Stała zmiana trasy linii L26 w Kobyłce

Ostatnia aktualizacja 3 września 2021

Na wniosek Urzędu Miasta Kobyłka od dnia 6 września 2021 r. (poniedziałek) linia autobusowa L26 zostaje skierowana na trasę wydłużoną do krańca TURÓW poniższą trasą:

PL. JANA PAWŁA II (Zielonka) – … – rondo Cudu nad Wisłą – Bohaterów Ossowa – Długa – G. Narutowicza – E. Orzeszkowej – Nadarzyńska – Nadarzyn – ks. J. Poniatowskiego – gen. J. H. Dąbrowskiego – TURÓW
TURÓW – gen. J. H. Dąbrowskiego – Nadarzyńska – ks. J. Poniatowskiego – Nadarzyn – Nadarzyńska – E. Orzeszkowej – G. Narutowicza – Długa – Bohaterów Ossowa – rondo Cudu nad Wisłą – … – PL. JANA PAWŁA II (Zielonka)

Na nowej trasie uruchomione zostają przystanki:

• KS. SKORUPKI 01 zlokalizowany na peronie przy ulicy Długiej za skrzyżowaniem z ulicą ks. Skorupki w kierunku ulicy G. Narutowicza, obowiązujący jako warunkowy dla linii L26 w kierunku krańca TURÓW
  • KS. SKORUPKI 02 zlokalizowany na peronie przy ulicy Długiej za skrzyżowaniem z ulicą ks. Skorupki w kierunku ulicy Bohaterów Ossowa, obowiązujący jako warunkowy dla linii L26 w kierunku krańca JANA PAWŁA II (Zielonka)
  • ORZESZKOWEJ 01 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy E. Orzeszkowej za skrzyżowaniem z ulicą G. Narutowicza w kierunku ulicy Nadarzyńskiej, obowiązujący jako warunkowy dla linii L26 w kierunku krańca TURÓW
  • NADARZYŃSKA 01 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Nadarzyn za skrzyżowaniem z ulicą Nadarzyńską w kierunku ulicy ks. J. Poniatowskiego, obowiązujący jako warunkowy dla linii L26 w kierunku krańca TURÓW.
  • NADARZYŃSKA 02 zlokalizowany na peronie przy ulicy E. Orzeszkowej za skrzyżowaniem z ulicą Nadarzyńską w kierunku ulicy G. Narutowicza, obowiązujący jako warunkowy dla linii L26 w kierunku krańca JANA PAWŁA II (Zielonka).
  • MAJDAŃSKA 01 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Nadarzyn przed skrzyżowaniem z ulicą Majdańską w kierunku ulicy ks. J. Poniatowskiego, obowiązujący jako warunkowy dla linii L26 w kierunku krańca TURÓW.
  • MAJDAŃSKA 02 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Nadarzyn za skrzyżowaniem z ulicą Majdańską w kierunku ulicy Nadarzyńskiej, obowiązujący jako warunkowy dla linii L26 w kierunku krańca JANA PAWŁA II (Zielonka).
  • BORYSÓW 02 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Nadarzyn za skrzyżowaniem z ulicą Borysów w kierunku ulicy Nadarzyńskiej, obowiązujący jako warunkowy dla linii L26 w kierunku krańca JANA PAWŁA II (Zielonka).
  • SIKORSKIEGO 01 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Nadarzyn za skrzyżowaniem z ulicą gen. W. Sikorskiego w kierunku ulicy ks. J. Poniatowskiego, obowiązujący jako warunkowy dla linii L26 w kierunku krańca TURÓW.
  • PKP KOBYŁKA-OSSÓW 04 zlokalizowany na istniejącym chodniku przy ulicy Nadarzyn za skrzyżowaniem z ulicą ks. J. Poniatowskiego w kierunku ulicy Nadarzyńskiej, obowiązujący jako warunkowy dla linii L26 w kierunku krańca JANA PAWŁA II (Zielonka).

Zmianie ulega charakter przystanku RONDO CUDU NAD WISŁĄ 02 z krańcowego na warunkowy w kierunku krańca TURÓW.

Likwidacji ulega przystanek PONIATOWSKIEGO-PRZYCHODNIA 01 przy ul. ks. J. Poniatowskiego (DW 634).

Jednocześnie w związku z zakończeniem robót drogowych w ulicy ks. A. Kordeckiego w Kobyłce, od dnia 6 września 2021 r. (poniedziałek) przywrócone zostają podjazdy do przystanków w zespole KORDECKIEGO w Kobyłce ulicami Nadmeńską, ks. A. Kordeckiego i K. Olszewskiego w obu kierunkach.

Wznowieniu ulega funkcjonowanie przystanków:

• KORDECKIEGO 01 w nowej lokalizacji, w zatoce przy nowym odcinku ulicy ks. A. Kordeckiego za skrzyżowaniem z ulicą Nadmeńską, około 250m przed dotychczasową lokalizacją w kierunku ul. K. Olszewskiego, obowiązujący na trasie linii L26 jako warunkowy w kierunku krańca PL. JANA PAWŁA II (Zielonka)
  • KORDECKIEGO 02 w nowej lokalizacji, w zatoce przy ulicy ks. A. Kordeckiego za skrzyżowaniem z ulicą K. Olszewskiego, około 70m przed dotychczasową lokalizacją w kierunku ul. Nadmeńskiej, obowiązujący na trasie linii L26 jako warunkowy w kierunku krańca TURÓW

Kursowanie linii odbywać się będzie według zaktualizowanego rozkładu jazdy.