Ograniczenie ruchu pociągów linii S1, rozszerzenie wzajemnego honorowania biletów ZTM i KM – Warszawski Transport Publiczny

kolej
Wszystkie Koleje Mazowieckie, Wszystkie SKM

Zmiana obowiązuje od 17 lutego 2022 (czwartek) do 13 marca 2022 (niedziela)

Ostatnia aktualizacja 1 marca 2022

W związku z koniecznością wykonania prac przy sieci trakcyjnej, umożliwiających otwarcie nowo wybudowanego peronu nr 8 na stacji Warszawa Zachodnia, PKP PLK wprowadza dodatkowe zamknięcia torowe na stacji Warszawa Zachodnia i przyległych szlakach, w terminach 21/22.02. – 11/12.03.2022 r. w godz. 22:50 – 5:05. W związku z tym zachodzi konieczność dokonania zmian w kursowaniu pociągów SKM na liniach: S1 i S2:

• Na linii S1 zachodzi konieczność skrócenia relacji pociągu nr 99392. Relacja podstawowa pociągu: Otwock (o.22.21) – Warszawa Zachodnia (p.23.10) przez Warszawę Centralną, zostaje skrócona do relacji: Otwock (o.22.21) – Warszawa Centralna (p.23.00)
  • Dla wybranych pociągów linii S2 w wyżej wymienionym okresie może nastąpić doraźna zmiana peronu na stacji Warszawa Zachodnia. Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty stacyjne.

Pozostałe postanowienia nie ulegają zmianie.

***

W związku z rozpoczęciem przez PKP Polskie Linie Kolejowe w dniu 17 lutego 2022 r. kolejnego etapu prac modernizacyjnych w rejonie stacji Warszawa Zachodnia, powodującego duże ograniczenie przepustowości wyjazdu ze stacji w kierunku Pruszkowa, a co za tym idzie poważnych utrudnień w kursowaniu pociągów SKM i KM, odwołane od tego dnia zostaje kursowanie na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków – Warszawa Zachodnia następujących pociągów linii S1:

kierunek Otwock:

• 99512/3, odjazd z Pruszkowa 06:58
  • 99520/1, odjazd z Pruszkowa w tygodniu o 9:01, a w weekendy o 9:12
  • 99524/5, odjazd z Pruszkowa 10:01

kierunek Pruszków:

• 99306/7, odjazd z Warszawy Zachodniej 06:53
  • 99314/5, odjazd z Warszawy Zachodniej 08:53
  • 99318/9, odjazd z Warszawy Zachodniej 09:57

Jednocześnie w przypadku niektórych pozostałych pociągów godziny odjazdów ulegną niewielkiej korekcie.

Honorowanie biletów

W związku z narastaniem utrudnień w ruchu pociągów mającym wpływ na przejazdy pociągami SKM i KM wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM wprowadzone w związku z modernizacją stacji Warszawa Zachodnia rozszerza się o odcinki Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec, Warszawa Wschodnia – Otwock i Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich:

• linii lotniskowej RL na odcinku Legionowo – Warszawa Centralna
  • na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (przez Warszawę Gdańską)
  • na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia
  • na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków
  • na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna
  • na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia
  • na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec
  • na odcinku Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna

I wzajemnie – wszystkie bilety KM (do odpowiednich stacji oraz okresowe, sieciowe itp.) są honorowane w pociągach linii: