Organizacja ruchu pociągów w ramach zmiany rozkładów jazdy – Warszawski Transport Publiczny

kolej
Wszystkie Koleje Mazowieckie, Wszystkie SKM

Zmiana obowiązuje od 13 marca 2022 (niedziela) do 11 czerwca 2022 (sobota)

Organizacja ruchu pociągów w ramach zmiany rozkładów jazdy

Ostatnia aktualizacja 1 kwietnia 2022

W związku z wprowadzeniem drugiej zmiany rocznego rozkładu jazdy pociągów wynikającej z kontynuacji prac modernizacyjnych w rejonie stacji Warszawa Zachodnia, a także prac prowadzonych w innych lokalizacjach Warszawskiego Węzła Komunikacyjnego z przyległymi szlakami, w terminie od 13 marca do 11 czerwca 2022 roku wystąpią utrudnienia  w kursowaniu wybranych pociągów SKM i KM.

Wprowadza się następujące zmiany w kursowaniu pociągów SKM:

• od dnia 13.03.2022 r. linie S1, S2 i S3 kursować będą wg nowych rozkładów jazdy
  • w dniach 19-20.03.2022 r. zostanie zamknięty tor nr 3 podmiejskiej linii średnicowej, co będzie skutkować wprowadzeniem specjalnych rozkładów jazdy linii S1 i S2 (kursy w kierunku wschodnim przez stację Warszawa Centralna z pominięciem przystanków Warszawa Ochota, Śródmieście, Powiśle i Stadion)
  • utrzymuje się w okresie 13.03-11.06.2022 r. zawieszenie kursowania na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków – Warszawa Zachodnia następujących pociągów linii S1:

kierunek Otwock:

• 99513, odjazd z Pruszkowa 06:58
  • 99555, odjazd z Pruszkowa 17.32

kierunek Pruszków:

• 99306, odjazd z Warszawy Zachodniej 06:53
  • 99348, odjazd z Warszawy Zachodniej 17:27

Honorowanie biletów

Koleje Mazowieckie: W związku z utrzymywaniem się utrudnień w ruchu pociągów mającym wpływ na przejazdy pociągami SKM i KM, utrzymuje się  dotychczasowe zasady wzajemnego honorowania biletów ZTM i KM.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów, z uwzględnieniem stref biletowych) oraz uprawnienia do ulgowych lub bezpłatnych przejazdów (z zachowaniem zasad obowiązujących w pociągach przyspieszonych w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”) są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich:

• linii lotniskowej RL na odcinku Legionowo – Warszawa Centralna
  • na odcinku Legionowo – Warszawa Zachodnia (przez Warszawę Gdańską)
  • na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia
  • na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków
  • na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Główna
  • na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia.
  • na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec
  • na odcinku Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna.

I wzajemnie – wszystkie bilety KM (do odpowiednich stacji oraz okresowe, sieciowe itp.) są honorowane w pociągach linii:

• S1 na całej trasie
  • S2 na całej trasie
  • S3 na odcinku Warszawa Zachodnia p.9 – Legionowo

Nie zmieniają się zasady honorowania biletów ZTM w pociągach KM i WKD w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM KM WKD” i biletów KM kodowanych na „Karcie Mazowieckiej”

W celu zmniejszenia utrudnień dla pasażerów w związku przebudową stacji Warszawa Zachodnia, a w szczególności przy przesiadce z wykorzystaniem peronu nr 9, utrzymuje się honorowanie biletów wg. następujących założeń.

Bilety KM (wszystkich rodzajów do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane w autobusach ZTM na wskazanych odcinkach w obu kierunkach:

• 136 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich;
  • 154 PKP Wola (Kasprzaka) – Dw. Zachodni;
  • 167 PKP Wola (Kasprzaka) – rondo Zesłańców Syberyjskich;
  • 178 PKP Wola (Kasprzaka) – rondo Zesłańców Syberyjskich;
  • 184 PKP Wola (Kasprzaka) – Dw. Zachodni;
  • 186 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich;
  • 414 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich;
  • 523 PKP Wola (Wolska) – Dw. Zachodni,
  • N43 PKP Wola (Wolska) – rondo Zesłańców Syberyjskich.