Statek do Serocka – Warszawski Transport Publiczny

Statek do Serocka

Warto wybrać się w całodzienny rejs statkiem do Serocka. W tym sezonie podróż rozpoczyna się z przystani przy warszawskim Żeraniu. Dalej statek płynie Kanałem Żerańskim, a z jego pokładu można podziwiać piękno przyrody.

Statek Zefir

Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego, a samo Jezioro Zegrzyńskie to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych. W drodze do Serocka statek dodatkowo podpływa pod ruiny starego mostu z 1897 roku, który został wysadzony przez wycofujące się wojska rosyjskie w 1915 roku. W Serocku wycieczkowicze mają około dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży.

„Zefir” zabiera na pokład 98 pasażerów. Każdy pasażer ma zagwarantowane zadaszone miejsce siedzące z dostępem do stolika. Na statku znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Rozkład rejsów

Statek pływa na trasie: Żerań (przystań przy przystanku Cementownia 02) – Kanał Żerański – Jezioro Zegrzyńskie – Serock i z powrotem. Rejsy odbywają się w soboty i niedziele od 1 maja do 25 września oraz dodatkowo 2 maja i 17 czerwca.

Schemat trasy statku "Zefir" do Serocka

„Zefir” wypływa o godz. 9.00 z przystani przy Kanale Żerańskim (okolice przystanku Cementownia 02), o godz. 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć do Warszawy. Rejs kończy się około godziny 18.00. Godziny te, poza godziną rozpoczęcia wycieczki, mogą ulec zmianie, o czym pasażerowie będą informowani podczas rejsu.

Dojazd na miejsce jest możliwy autobusami linii 126, 705, 735 i 736 do przystanku Cementownia (na żądanie) lub pociągami SKM linii S3 i Kolei Mazowieckich linii R9 do przystanku Warszawa Żerań (około 300 metrów od przystani).

Sprzedaż biletów

Bilety można kupić online, za pośrednictwem strony internetowej bilety24.pl. Sprzedaż prowadzona jest także w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w piątki w godzinach 15-18 oraz w soboty od 8 do 11. Płatność stacjonarna możliwa wyłącznie gotówką.

Uwaga. Bilety bezpłatne dostępne wyłącznie w punkcie sprzedaży stacjonarnej POP „Metro Dworzec Wileński”.

Pasażerowie, którzy zrezygnują z rejsu do Serocka powinni zgłosić się w godzinach sprzedaży biletów na rejsy do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński – nie później niż na jeden dzień przed planowanym rejsem.

Regulamin

MobileMS
Open Font License