Statek do Serocka – Warszawski Transport Publiczny

Statek do Serocka

Warszawskie Linie Turystyczne kursują tylko w miesiącach letnich.

Warto wybrać się w całodzienny rejs Kanałem Żerańskim do Serocka. W tym sezonie podróż rozpoczyna się z przystani przy Podzamczu. Dalej statek popłynie w dół Wisły a z jego pokładu można będzie podziwiać piękną panoramę starej oraz rozwijającej się Warszawy.

Jezioro Zegrzyńskie to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych. W Serocku wycieczkowicze mają około dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży. Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego.

Statek „Zefir” wypływa o godz. 9 z przystani „Barka Kurier” na Podzamczu (Bulwar Karskiego), o godzinie 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć do Warszawy. Rejs kończy się około godziny 18. Godziny te, poza godziną rozpoczęcia wycieczki, mogą ulec zmianie.

„Zefir” zabiera na pokład 120 pasażerów. Na statku znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Rozkład rejsów

„Zefir” pływa od 1 maja do 30 czerwca w soboty, niedziele i dni świąteczne, a także 2 maja oraz 21 czerwca. Od 1 lipca do końca sierpnia – w piątki, soboty, niedziele i dni świąteczne. Od 1 do 15 września – w soboty i niedziele.

Rozkład rejsówpdf (1 MB)

Sprzedaż biletów

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w środy i czwartki w godzinach 16-20, piątki w godzinach 7-11 oraz w soboty od 8 do 12. Zapłacić można gotówką i kartą. Sprzedaż prowadzona jest także online, za pośrednictwem strony internetowej www.bilety24.pl.

Pasażerowie, którzy zrezygnują z rejsu do Serocka powinni zgłosić się (w godzinach sprzedaży biletów na rejsy do Serocka) do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński nie później niż na jeden dzień przed planowanym rejsem.

UWAGA!

Bilety bezpłatne dostępne wyłącznie w punkcie sprzedaży stacjonarnej POP „Dw. Wileński”.

W przypadku niskiego stanu Wisły statek będzie odpływał z Żerania, do którego dojedzie specjalny autobus wyruszający z Podzamcza. W przypadku skrócenia trasy wycieczki, wyróżniona informacja pojawi się na tej stronie.

Pobierz przewodnik mp3

Aby pobrać przewodnik audio, kliknij w odnośnik do interesującej Cię części trasy.

Stare i Nowe Miastomp3 (3 MB)
Most Gdańskimp3 (2 MB)
Cytadela Warszawskamp3 (2 MB)
Most Grota-Roweckiegomp3 (977 KB)
Nieporętmp3 (1 MB)
Zalew Zegrzyńskimp3 (2 MB)