Statek do Serocka – Warszawski Transport Publiczny

Statek do Serocka

Warto wybrać się w całodzienny rejs statkiem do Serocka. W tym sezonie podróż rozpoczyna się z przystani przy warszawskim Żeraniu. Dalej statek płynie Kanałem Żerańskim, a z jego pokładu można podziwiać piękno przyrody.

Statek Zefir

Trasa rejsu prowadzi fragmentem wodnego szlaku Batorego, a samo Jezioro Zegrzyńskie to prawdziwy raj dla wędkarzy oraz amatorów sportów wodnych. W drodze do Serocka statek dodatkowo podpływa pod ruiny starego mostu z 1897 roku, który został wysadzony przez wycofujące się wojska rosyjskie w 1915 roku. W Serocku wycieczkowicze mają około dwugodzinną przerwę na spacer czy odpoczynek na plaży.

„Zefir” zabiera na pokład 100 pasażerów. Każdy pasażer ma zagwarantowane zadaszone miejsce siedzące z dostępem do stolika. Na statku znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Rozkład rejsów

Statek pływa na trasie: Żerań (przystań przy przystanku Cementownia 02) – Kanał Żerański – Jezioro Zegrzyńskie – Serock i z powrotem. Rejsy odbywają się w soboty, niedziele i dni świąteczne od 1 maja do 22 września.

Schemat trasy statku do Serocka, 2023

„Zefir” wypływa o godz. 9.00 z przystani przy Kanale Żerańskim (okolice przystanku Cementownia 02), o godz. 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć do Warszawy. Rejs kończy się około godziny 18.00. Godziny te, poza godziną rozpoczęcia wycieczki, mogą ulec zmianie, o czym pasażerowie będą informowani podczas rejsu.

Dojazd na miejsce jest możliwy autobusami linii 126, 705, 735 i 736 do przystanku Cementownia (na żądanie) lub pociągami SKM linii S3, S4 i Kolei Mazowieckich linii R9 do przystanku Warszawa Żerań (około 300 metrów od przystani).

Jeśli zdecydujecie się Państwo na dojazd samochodem, zachęcamy do skorzystania z Parkingu P+R Żerań PKP zlokalizowanego wzdłuż przystanku kolejowego Warszawa Żerań. Dla osób posiadających ważny bilet od dobowego wzwyż parking jest darmowy.

Sprzedaż biletów

Bilety można już kupić online, za pośrednictwem strony internetowej bilety24.pl. Sprzedaż prowadzona jest także w Punkcie Obsługi Pasażerów Metro Dworzec Wileński w piątki w godzinach 15:00-18:00 oraz w soboty od 8:00 do 11:00. Płatność stacjonarna możliwa wyłącznie gotówką.

Uwaga. Bilety bezpłatne dostępne wyłącznie w punkcie sprzedaży stacjonarnej POP „Metro Dworzec Wileński”. Na każdy rejs obowiązuje ograniczona pula bezpłatnych biletów.

Pasażerowie, którzy zrezygnują z rejsu do Serocka powinni zgłosić się do stanowiska sprzedaży biletów armatora znajdującego się w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński – nie później niż na jeden dzień przed planowanym rejsem, w dniach i godzinach funkcjonowania stanowiska sprzedaży (tj. w piątki 15:00-18:00 i soboty 8:00-11:00) . W przypadku zwrotu biletu zakupionego on-line należy go fizycznie wydrukować i na tej podstawie dokonać zwrotu. Zwrot nie jest możliwy na podstawie otrzymanego drogą elektroniczną kodu QR.

Regulamin

MobileMS
Open Font License